Galéria

Festival zabudnutých remesiel 2018

30. júna a 1. júla sme už piatykrát zorganizovali najremeselnejší festival na Slovensku. Preneste sa spolu s nami do obdobia stredoveku aj prostredníctvom fotografií.
Ďakujeme všetkým účinkujúcim za vytvorenie neopakovateľnej atmosféry, boli ste úžasní! Milí návštevníci, vy tiež! 
Za výborné zábery ďakujeme Anna Krasňanská Photography

Anna Krasňanská – FOTO

Festival zabudnutých remesiel 2017
Festival zabudnutých remesiel 2017 je za nami a musíme povedať, že máme neuveriteľný pokoj na duši. Už sme počuli cinkať kladivo o nákovu, videli sme pestré farby stredoveku a ochutnali sme čerstvo napečený stredoveký chlieb. Vychutnali sme si naplno všetky vystúpenia účinkujúcich a vyčerpali sme aj program workshopov. Dúfame, že sme priniesli všetkým návštevníkom poctivú dávku stredovekých remesiel, autentické ukážky výroby originálnych stredovekých výrobkov a materiálov. A o to predovšetkým ide. Vidieť radostné úsmevy malých i veľkých je na nezaplatenie. Za fotky veľmi pekne ďakujeme šikovnej fotografke Aničke Krasňanskej.

Anna Krasňanská – FOTO

Festival zabudnutých remesiel 2016
Život stredovekého človeka – remeselníka sme na hrade Červený Kameň približovali už tretíkrát. Zišla sa nás vskutku pekná hŕba, toľko šikovných mladých ľudí, zapálených pre stredoveké remeslá, je rarita vidieť pokope. Prostredie pod hradom sa razom premenilo na rušné trhovisko, kde si remeselníci čo najpútavejšie rozložili svoje s stánky s náčiním, výrobkami, nabrúsili si jazyk a takto vyzbrojení bojovali o priazeň potenciálnych zákazníkov. Návštevníci hradu mali teda možnosť autenticky spoznať nielen proces výroby a spracovania materiálu á la stredovek, takpovediac sa mohli preniesť v čase do zaujímavého obdobia, ktoré veru nebolo jednoduché, no hýrilo všakovakými farbami a peknými hudobnými tónmi. Za fotky veľmi pekne ďakujeme šikovnej fotografke Nise.
Monika Boskovičová – FOTO
Bibza Martin – FOTO 
NISA – FOTO

Festival zabudnutých remesiel 2015
Druhý ročník festivalu je úspešne za nami! Z priebehu festivalu máme veľmi dobré pocity, odnášame si so sebou i mnohé ponaučenia do ďalšieho ročníka, no organizácia sa celkovo vydarila aj napriek horúcemu, neustále pripekajúcemu slniečku. Stredovekí remeselníci veru nezaháľali, a tak vytvárali neopakovateľnú atmosféru rušného stredovekého trhoviska. Návštevníci tak mohli okúsiť, aké je to ocitnúť sa v koži sviečkara, kováča, hrnčiara alebo stredovekého sústružníka, vyskúšať si streľbu z luku či hod sekerkou. A veruže to určite nebolo ľahké. Medzitým bratia Tiburciovci, vraj prví ozajstní majitelia hradu Červený Kameň, prišli o svoje panstvo, Magda, liečiteľka bola odsúdená za bosoráctvo a našla sa dávno zabudnutá dedina Kethena. Do toho všetkého sa miesili stredovekí ľudia odetí v pestrých šatách, tóny stredovekej hudby, kaukliarske vystúpenia a vôňa dobových jedál. A čo sa udeje na festivalovej lúke o rok? Nuž, nechajte sa prekvapiť. Dovtedy si aspoň takouto formou pripomeňte príjemné chvíle strávené na hrade Červený Kameň. Za fotky veľmi pekne ďakujeme šikovnej fotografke Nise.

Festival zabudnutých remesiel 2014
Tento rok sme organizovali Festival zabudnutých remesiel, kde každý mohol nahliadnuť do stredoveku a uvidieť na vlastné oči ako vyzeral každodenný život takýchto ľudí. Mohli ste si vyskúšať stredoveké remeslá, ochutnať stredoveké jedlá a vyskúšať si rôzne atrakcie. Za fotky veľmi pekne ďakujeme šikovnej fotografke Aničke Krasňanskej.